آبشار ورسک

آبشار ورسک که با نام چشمه علی نیز شهرت داد یکی از دیدنی های زیبای شمال کشور است که جالب است بدانید نام این منطقه از مهندس سازنده پل ورسک مهندس ورسک چکسلواکی گرفته شده است و این منطقه در قدیم و در زمان رضا شاه منطقه ییلاقی بوده است.

درباره آبشار ورسک

آبشار-ورسک
آبشار-ورسک

این آبشار در منطقه ای معتدل و مرطوب و کوهستانی قرار گرفته است و یکی از بهترین انتخاب ها برای سفرهای ییلاقی و تابستانی است که حال و هوایتان را عوض خواهد کرد و طبیعت را از فاصله ای نه چندان دور حس خواهید کرد.این آبشار در بخش شرقی روستای ورسک قرار دارد.

این آبشار دو قسمت آبشار کوچک و آبشار بزرگ دارد که ابشار کوچک در مسیر آبشار بزرگ است و از مسیری شیب دار به رودخانه می پیوندد و سپس به آبشار بزرگ ملحق می شود.این آبشار فصلی است و در فصول مختلف شرایط مختلفی دارد و حجم آب آن تغییر می کند.

این آبشار از زیر قله های تیزکوه و اتابک و دره ای نیمه جنگلی و سبز که عمقی تقریبا زیاد دارد عبور می کند و از زیر پل ورسک رد می شود و در انتهای مسیر تبدیل به آبشار بزرگ ورسک می شود.چشمه علی فاصله ای تقریبا برابر یا نیم ساعت تا روستای ورسک دارد که بخش زیادی از مسیر را در کنار رودخانه سپری خواهید کرد.

آبشار-روستای-ورسک

آب این رودخانه و آبشار از قدمگاه سرچشمه می گیرد و تا روستای ورسک ادامه پیدا می کند.این آبشار هر ساله تعداد بی شماری بازدید کننده دارد که مشتاق قدم زدن در کنار رودخانه و این آبشار هستند.پیشنهاد می کنیم پس از طی کردن مسیر آبشار حتما زمانی را در کنار آبشار بمانید و از طبیعت بکر آن لذت ببرید.

دسترسی به چشمه علی

این آبشار در فاصله زمانی حدود ۲.۵ ساعت تا تهران قرار دارد و برای رسیدن به آن باید ابتدا از مسیر فیروزکوه به سمت روستای ورس بروید و سپس به کمک تابلوهای راهنمای به سمت آبشار حرکت کنید.در ضمن بهترین انتخاب برای بازدید از این منطقه اردیبهشت ماه است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *