آبفشان فلای نوادا

آبفشان فلای نوادا یکی از خاص ترین و دیدنی ترین جاذبه های گردشگری نوادا در آمریکا است که تنها به دلیل یک اشتباه انسانی شکل گرفته است و البته که هر کسی به زیبایی حاصل ین اشتباه اقرار می کند!

آبفشان-فلای-نوادا
آبفشان-فلای-نوادا

درباره آبفشان فلای نوادا

آبفشان فلای نوادا در منطقه کویری نوادا در نزدیکی یک آبادی ایجاد شده است و نکته مهمی که درباره آن باید بدانید این است که این جاذبه بی نظیر در یک محل خصوصی قرار دارد و بازدید عموم آزاد نیست و اگر به بازدید از این جاذبه بی نظیر علاقه دارید باید از قبل تماس بگیرید و برای بازدید از آن هماهنگی های لازم را انجام دهید.

این آبفشان بستر شبیه به یک سازه ماورایی است که ظاهر زیبای آن چشم هر بیننده ای را به خود میخکوب می کنئ, زنگ های زرد و قرمز و سبز این جاذبه طبیعی جلوه بسیار زیبایی به آن داده است و حوضچه های تشکیل شده در اطراف آن ظاهر آن را زیباتر کرده است.

و اما اگر می خواهید بدانید چه واقعه ای باعث تشکیل این سازه زیبا شد باید بگویم که در اوایل دهه ۱۹۰۰ مردم این منطقه برای کشاورزی و مصارف آبادی به آب نیاز داشتند و به همین دلیل شروع به حفر چاه در این منطقه کردند تا اینکه پس از مدتی کار کردن متوجه می شوند که آب زیر زمینی ان بخش گرم است و برای کشاورزی مناسب نیست و آن را رها می کنند.

آبفشان-نوادا
آبفشان-نوادا

چندین سال بعد یعنی حدود سال ۱۹۶۰ شرکتی به امید استفاده از انرژی گرمایی زمین به این منطقه می آید و شروع به حفاری می کند و سپس متوجه می شوند که آب این منطقه به قدرکافی گرم نیست و انرژی مورد نیاز آن ها را تامین نمی کند و به این ترتیب آن را رها می کنند.

در سال های بعد تلاش برای پوشاندن این حفره ها انجام می شود اما ممکن نشد و آب از این حفره ها به بیرون فواره می زد و آب را تا ارتفاعی بیش از ۱ متر پرتاب می کرد و پس از گذر زمان به دلیل وجود املاح معدنی در آب این سازه زیبا شکل می کیرد.در اثر فوران آب و ریختن ان بر روی زمین حوضچه های اطراف این آبفشان شکل گرفته است.

نکته جالب دیگری که درباره این پدیده طبیعی باید بدانید این است که رنگ های موجود بر روی آن به دلیل مواد معدنی و جلبک هایی است که بر روی آن تشکیل شده اند.رنگ زرد مربوط به گوگرد, قرمز مربوط به آهن و رنگ سبز نیز جلبک هایی هستند که بهترین شرایط برای رشد ان مناطق مرطوب و گرم است.

پیشنهاد می کنیم به این منطقه تنها به عنوان میزبان آبفشان فلای نوادا نگاه نکنید زیرا این منطقه یکی از بهترین ومناسب ترین انتخاب ها برای ستاره شناسی و نجوم است زیرا آسمانی کویری و بسیار صاف دارد که چشم هر بیننده ای را خیره می کند.از دیگر مناطق دیدنی این منطقه می توان به رد راک, دریاچه امید, دریاچه تاهو و پارک ملی دره آتش اشاره کرد.

دسترسی به آبفشان

این آبفشان در ۲۱ مایلی در قسمت شمالی گرلاچ و در فاصله ۳ مایلی از جاده ۳۴ قرار دارد که گفتنی است از جاده ۳۴ قابل مشاهده نیز هست.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *