استخر شیطان

استخر شیطان یکی از هیجان انگیزترین استخرهای طبیعی جهان است که در کشور زامبیا در جنوب آفریقا قرار دارد و می توان گفت که مهم ترین و اصلی ترین جاذبه گردشگری این کشور است و تنها دلیل بسیاری از گردشگران که به این کشور وارد می شوند دیدن استخر شیطان در مجموعه آبشارهای ویکتوریا است.

استخر-شیطان
استخر-شیطان

آشنایی با استخر شیطان

این استخر از ترسناک ترین استخرهای جهان است و همانطور که گفته شد در بالای آبشار ویکتوریا قرار دارد. در واقع در بالا و لبه ی آبشار یک تخته سنگ بزرگ باعث ایجاد این استخر طبیعی شده است که در آن می توانید شنا کنید و به پایین این آبشار نگاه کنید و از بودن در آغوش طبیعت لذت ببرید.

می توانید روی تخته سنگ ها راه بروید و لذت راه رفتن در لبه ی آب آبشار ویکتوریا را تجربه نمایید.شاید فیلم های بسیاری از زیبایی های این آبشار و استخر طبیعی ان دیده باشید اما قطعا از نزدیک لمس کردن این لذت طعم دیگری دارد.اما باید به شما متذکر بشوم که این لذت بی خطر و راحت نیز به دست نمی آید.

زمانی که در این استخر طبیعی شنا می کنید چند خطر شما را تهدید می کند اولین خطر که باید حواستان را به آن جمع کنید لیز خوردن از تخته سنگ ها است که بهتر است برای جلوگیری از این اتفاق بسیار با احتیاط عمل کنید.البته در زمانی که عمق آب کم باشد این خطر کمتر است زیرا در آن شرایط به سختی می توانید حتی خود را به بالای تخته سنگ برسانید.

استخر-آبشار-ویکتوریا
استخر-آبشار-ویکتوریا

خطر دیگری که شما را تهدید می کند وجود کروکودیل های این منطقه است در واقع محدوده بالای آبشار ویکتوریا محل زندگی کروکودیل ها است و به همین دلیل باید پیش از رفتن داخل استخر اول وجود این موجودات را چک کنید البته راهنماهای این منطقه این کار را برایتان انجام می دهند تا مبادا جان کسی به خطر بیافتد.

راهنماهای این منطقه می گویند تا به حال هیچ وقت هیچ کروکودیلی داخل این استخر نیامده است اما کنترل این موضوع برای اطمینان از حفظ جان گردشگران است.در هر صورت فراموش نکنید که این استخر طبیعی خطراتی نیز دارد و بهتر است در زمان شنا محتاط باشید.

دسترسی به استخر آبشار ویکتوریا

همان طور که پیش تر گفته شد این استخر در آبشار ویکتوریا قرار دارد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *