برج الخلیفه دبی

دبی یکی از جذاب ترین شهرهای جهان است که هر ساله گردشگران زیادی را جذب می کند و برج الخلیفه نیز از بهترین دیدنی های دبی است که از سال ۲۰۱۰ تا الان لقب بلندترین برج جهان را گرفته است.اگر قصد سفر به دبی را دارید حتما از این برج زیبا دیدن نمایید.

هر چند حتی اگر به برج الخلیفه نروید هم از هر فاصله می توانید آن را ببینید, این برج از تمام نقاط شهر دبی قابل مشاهده است و متقابلا از بالای این برج نیز تمام نقاط این شهر قابل مشاهده است.

درباره برج الخلیفه دبی

برج-الخلیفه-دبی
برج-الخلیفه-دبی

برج الخلیفه بلندترین برج جهان است که در سال ۲۰۱۰ ساخته شد و حدود ۸۲۸ متر و با آنتن بالای آن ۸۳۰ متر ارتفاع دارد.برج الخلیفه مجموعا ۱۶۳ طبقه دارد.برای تماشای منظره شهر ۳ سکو در این برج وجود دارد که دو سکوی آن at the top  و سکوی دیگر اسکای نام دارد.

سکوی های اول و دوم که در طبقات ۱۲۴ و ۱۲۵ قرار دارند at the top و سکوی آخر در طبقه ۱۴۸ است که اسکای نام دارد.ارتفاع سکوی اسکای ۵۵۵ متر است.مبلغ ورودی برای طبقات ۱۲۴ و ۱۲۵ که پایین تر هستند ۲۰۰ درهم و طبقه اسکای ۵۰۰ درهم است.با این مبلغ در طبقات ۱۲۴ و ۱۲۵ می توانید هر چقدر که می خواهید بمانید اما در طبقه اسکای فقط نیم ساعت می توانید بمانید.

نکته جالب دیگر که درباره سکوی اسکای باید به شما بگویم خدمات vip هست که به شما داده خواهد شد.شمادر یک لانج منتظر نوبتتان خواهید بود و در این مدت از شما با خرما و قهوه پذیرایی خواهد و سپس با آسانسور vip به طبقه ۱۴۸ و سکوی اسکای خواهید رفت.

این برج هر ساله میزبان بسیاری از افراد مشهور و ثروتمند است که برای بازدید از آن و یا غذا خوردن و تفریح کردن در آن به این برج مراجعه می کنند.این برج یکی از نماد های اصلی دبی است.پیش از این برج, برج العرب مهم ترین سازه این شهر بوده است.

سکوهای-برج-الخلیفه
سکوهای-برج-الخلیفه

گفتنی است آسانسور این برج از سریع ترین آسانسورهای جهان است که در هر ثانیه حدود ۱۰ متر از ارتفاع برج را طی می کند.برای رسیدن  به طبقه ۱۲۴ این برج تنها یک دقیقه زمان نیاز است و آنقدر آرام و روان این مسیر را طی خواهید نمود که سرعت آن را باور نخواهید کرد.

دسترسی به برج الخلیفه

دسترسی به این برج با انواع وسایل نقلیه عمومی امکان پذیر است و انواع تفریحات در اطراف ان قرار گرفته است از دبی مال گرفته تا آبنمای بزرگ و موزیکال دبی.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *