تونل عشق اوکراین

تونل عشق اوکراین یکی از زیباترین و رویایی ترین مکان های توریستی این کشور است که هر ساله بازدید کنندگان بسیاری دارد.این تونل حاصل یک عشق طبیعی است و هیچ نیرو و فکر انسانی در تشکیل آن شرکت نداشته است.اگر شما نیز از علاقمندان به بازدید از این تونل هستید با ما همراه باشید تا شما را با این تونل بی نظیر آشنا نماییم.

تونل-عشق-اوکراین
تونل-عشق-اوکراین

درباره تونل عشق

اگر از جنبه های عاشقانه و احساسی مناظر این منطقه بگذریم باید بگوییم که این تونل در نزدیکی شهر کلوان قرار دارد که در گذشته یک ریل قطار ازان می گذشته است و قرار بوده که درختان اطراف این ریل نیز برای باقی ساخت و سازها قطع شوند که با افتتاح کارخانه فیبر این موضوع متوقف شده است.

اکنون این ریل متعلق به کارخانه فیبر در نزدیکی این تونل است که روزانه تنها سه بار لوکوموتیو آن برای انتقال چوب ها از آن عبور می کند.این تونل از مصالح و ساخت و سازهای انسانی تشکیل نشده است و حاصل در هم تنیده شدن شاخ و برگ درختان دو طرف ریل است.

لوکوموتیو-تونل-عشق
لوکوموتیو-تونل-عشق

این تونل تا چند سال پیش ناشناخته بود و بازدید کنندگان زیادی نداشت تا اینکه چند سال پیش کشف شد و مورد توجه بسیاری از توریست های کشور اوکراین قرار گرفت.شهرستان کلوان که در نزدیکی این تونل است پیش از آن هیچ توریستی به خود ندیده بود و با شناخته شدن این تونل این شهرستان نیز رونق بهتری پیدا کرده است.

البته فراموش نکنید که اگر به این تونل سر زدید بازدید از مناطق دیدنی کلوان را نیز از دست ندهید هرچند که تعداد آن ها زیاد نیست اما بازدید از آن ها خالی از لطفا نیست, جاذبه هایی همچون کلیسای کلوان و یادبودهای جنگ جهانی دوم.

ناگفته نماند که این تونل یکی از مکان های بی نظیر کشور اوکراین برای عکاسی است و اگر به عکاسی علاقه دارید حتما به این تونل سر بزنید و از زیبایی ها و موقعیت های زیبای آن عکاسی کنید.این تونل بهشتی برای عکاسان است زیرا از تابش مستقیم نور خورشید دور است.

پاییز-تونل-عشق
پاییز-تونل-عشق

نکته دیگری که باید بگویم این است که این تونل در تمام فصول سال دیدنی است اما بهترین زمان که این تونل سرسبز و درخشان است بهار و تابستان است.اگر دوست دارید طبیعت پاییزی این تونل را ببینید که آن هم کم از فصل بهار و تابستان ندارد بهتر است اواخر تابستان و پاییز را برای سفرتان انتخاب نمایید.

فصل زمستان با ریختن برگ های درختان این تونل تنها شامل شاخه های درختان است و خبری از درخشش برگ ها نیست و سرتاسر آن را سفیدی برف فرا می گیرد اما زمستان نیز زیبایی های خودش را دارد.

زمستان-تونل-عشق
زمستان-تونل-عشق

دسترسی به تونل عشق اوکراین

این تونل و شهرستان کلوان در نزدیکی شهر ریون قرار دارد و بهتر است برای رسیدن به آن ابتدا خود را به کلوان و سپس به ایستگاه قدیمی قطار این شهرستان برسانید و بعد از آن مسیری ۲۰ دقیقه ای بر روی ریل های قطار حرکت کنید تا به تول عشق برسید.ناگفته نماند از ریون اتوبوس هایی به مقصد این جاذبه گردشگری نیز وجو دارند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *