دریاچه چورت ساری

اگر اهل طبیعت گردی هستید باید بگویم دریاچه چورت ساری یکی از ناب ترین نقاط گردشگری استان مازندران است که طبیعت بسیار دلنشین و دست نخورده ای دارد.این دریاچه در مرکز یک منطقه جنگلی قرار گرفته است که بر زیبایی آن افزوده است.اگر اهل آفرود هستید نیز باید به شما مژده بدهم که مسیر دسترسی به این دریاچه کاملا مورد علاقه شما است.

دریاچه چورت خواهر خزر است که در ارتفاع ۱۰۳۴ متری از سطح آب های آزاد قرار گرفته است و منطقه ای بسیار دیدنی است که بدون هیچ گونه دخالت انسانی بوجود آمده است و کاملا طبیعی است.وسعت این دریاچه بی نظیر چیزی حدود ۲.۵ هکتار است و دلیل نام گذاری آن قرار گرفتن این دریاچه در نزدیکی روستای چورت است.

دریاچه چورت ساری
دریاچه چورت ساری

این دریاچه در سال ۱۳۱۸ شمسی در اثر یک زمین لرزه ایجاد شد که این زلزله باعث بسته شدن مسیر رودخانه کنار این دریاچه شد و این دریاچه با شیب بسیار زیاد شکل گرفت.این دریاچه با توجه به میزان بارش ها و شرایط جوی میزان عمق و اندازه آن متغیر است ولی در بیشترین حالت ۳۸۰ و ۱۴۰ متر طول و عرض دارد که البته گفتنی است شک آن تقریبا بیضی مانند است.این جاذبه از سال ۱۳۸۹ به بعد بسیار مورد توجه گردشگران قرار گرفته است.

تفریحات دریاچه

اول از همه و قبل از بیان هر چیزی باید یادآوری کنم و تذکر بدهم که شنا در این دریاچه ممنوع است, پیشنهاد می کنیم با تماشای دریاچه و استفاده از سایر تفریحات آن جان خود و همراهانتان را به خطر نیندازید.

پیک نیک در کنار دریاچه

این منطقه با توجه به بکر بودن و زیبایی های طبیعی بسیاری که دارد برای عکاسی و یک پیک نیک به یاد ماندنی بسیار مناسب است.عکاسی در این منطقه بسیار جذاب خواهد بود.

پیاده روی

مسیر رسیدن به دریاچه فضاری بسیار عالی ای دارد که از قلب جنگل عبور می کند و شرایط بسیار خوبی برای استفاده از طبیعت و پیاده روی دارد.علاقمندان به پیاده روی در این مسیر لذت زیادی را تجربه خواهند نمود.

دریاچه طبیعی چورت
دریاچه طبیعی چورت

آفرود

همانطور که گفته شد مسیر رسیدن به دریاچه بسیار مورد علاقه دوستداران آفرود خواهد بود و تجربه این مورد را حتی به کسانی که تا کنون آفرود را تجربه نکردند نیز توصیه می کنم.

قایق سواری

قایق سواری نیز یکی دیگر از تفریحات رایج در این دریاچه و تمام نقاط اینگونه است.البته یک وجه تمایز درباره این دریاچه این است که باید قایق های خودتان را برای قایق سواری داشته باشید زیرا در این دریاچه قایق و امکانات آن وجود ندارد.

ماهیگیری

ماهیگیری نیز یکی دیگر از تفریحات مکان های این چنینی است, اگر به ماهیگیری علاقه دارید حتما تجهیزات این کار را همراه داشته باشید ماهیگیری در محیطی این چنین آرامش بخش بسیار لذت بخش خواهد بود.ماهی های این دریاچه یا از فرآیند آزادسازی ماهی ها توسط انسان ها و یا حمل تخم های ماهی ها توسط پرهای چرندگان بوجود آمده اند.

دسترسی به دریاچه چورت ساری

برای رسیدن به این منطقه باید از جاده ساری – کیاسر عبور کنید که از تهران چیزی حدود ۳۵۰ کیلومتر فاصله دارد و پس از گذشتن از روستای چورت حدود ۱۰ کیلومتر باید مسیر خاکی را طی کنید تا به این دریاچه برسید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *