راه پله بهشتی هاوایی

راه پله بهشتی یک منطقه بسیار خطرناکی اما دیدنی و جذاب در قلب جزایر هاوایی در آمریکا است که به دلیل قرار گرفتن در منطقه ای سر سبز و طبیعتی بکر نام پلکان بهشتی به آن تعلق گرفته است و نام دیگر آن راه پله هایکو هاوایی است.با ما همراه باشید تا با این پلکان بهشتی بیشتر آشنا شوید.

راه-پله-بهشتی-هاوایی
راه-پله-بهشتی-هاوایی

راه پله بهشتی هاوایی

راه پله بهشتی نام فریبنده است که بر این جاذبه ی ممنوعه گذاشته اند! بازدید از این مسیر امروزه ممنوع است و افرادی که به این منطقه بروند باید مجازات بشوند و ۱۰۰۰ دلار نیز خسارت پرداخت نمایند اما این منطقه به قدری زیبا و جذاب است که بسیاری از افراد برای بازدید از آن خطر را نیز به جان می خرند.

این راه پله ها در واقع بخشی از یک پروژه نظامی در جنگ جهانی دوم است که به صورت محرمانه توسط انگلیس به انجام رسید و هدف از آن ارسال پیام ها به کشتی ها در زمان جنگ بوده است.این پروژه باید در مکانی بین دو کوه با ارتفاع تقریبا یکسان و سطحی مسطح بین دو قله انجام می شد که این امر باعث شد کارگران برای ساخت سطح صاف با استفاده از نردبان ها و میخ این پلکان را بسازند.

پس از جنگ جهانی دوم این راه پله ها در طبیعت رها شد و حتی ساکنین محلی نیز از بازدید و رفتو آمد در این منطقه منع شدند اما پس از بازسازی ها و ساخت راه پله های اهنی در سال ۱۹۷۵ رفت و آمد و بازدید برای عموم آزاد شد و بعد ازآن به دلیل خسارت و طوفان و اتفاقات این دست مجددا در سال ۱۹۸۷ ورود به این منطقه ممنوع شد.

راه-پله-هایکو-هاوایی
راه-پله-هایکو-هاوایی

این راه پله ها چیزی حدود ۳۹۲۲ پله دارد که چون در موقعیت بسیار خطرناکی هستند هر فردی نمی تواند این مسیر را طی کند و در سال های گذشته نیز بسیاری از بازدید کنندگان آن جان خود را از دست داده اند اما افرادی که توانسته اند این مسیر را طی کنند مژه تماشای منظره ای بی مانند در بالای قله را می دهند منظره ای که هرگز مانند آن را نخواهید دید نزدیک تر از همیشه به آسمان!

این منطقه همچنین یکی از بی نظیر ترین و زیباترین مناطق برای عکاسی است که طبیعت زیبای آن افراد علاقمند به هیجان را به سمت خود می کشد و با ثبت تصاویر باورنکردنی هر کسی را متحر می کند.برخی نیز بر فراز کوه تاب درست می کنند و این هیجان را چندین برابر تجربه می کنند که بسیار هم خطرناک است.

عکس های موجود از این منطقه زیبا اکثرا به صورت غیر قانونی گرفته شده است.

دسترسی به پله های بهشتی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *