رودخانه کانو کریستال

رودخانه کانو کریستال یکی از زیباترین جاذبه های دیدنی کلمبیا است که زیباترین رودخانه جهان نیز محسوب می شود.این رودخانه در پارک ملی Serranía de la Macarena  قرار گرفته است و منطقه ای حفاظت شده و مهم برای کشور کلمبیا محسوب می شود.برای آشنایی بیشتر با این رودخانه با ما همراه باشید.

رودخانه-کانو-کریستال
رودخانه-کانو-کریستال

آشنایی با رودخانه کانو کریستال

نام دیگر این رودخانه, رودخانه پنج رنگ است که در منطقه لا ماکارنا قرار گرفته است.این رودخانه در تمامی سال مانند سایر رودخانه های دیگر جهان است اما در ماه های ژوئن و نوامبر به زیباترین شکل خود می رسد.در این بازه زمانی گیاهان کف رودخانه شکوفا می شوند و رنگ های مختلفی را در کف رودخانه تشکیل می دهند.

در این زمان این رودخانه رنگ های آبی, زرد, قرمز, سیاه و … را در خود دارد که زیبایی آن را دو چندان می کند.پیشنهاد می کنیم اگر قصد سفر به این منطقه را دارید حتما زمان مناسبی را برای این سفر انتخاب نمایید تا زیبایی های این منطقه را به طور کامل ببینید.

رودخانه-کانو-کریستال-رنگین-کمان
رودخانه-کانو-کریستال-رنگین-کمان

این منطقه تنوع گیاهی و جانوری بسیار خاصی نیز دارد که در گذشته در خظر آسیب بودند و سپس دولت کلمبیا این منطقه را حفاظت شده اعلام کرد و تا مدت ها اجازه ورود هیچ فردی را نمی داد و سپس در سال ۲۰۰۹ مجددا تحت محدودیت ها و شرایط خاصی اجازه ورود افراد در تعداد کم داده شد.

اگر می خواهید به اینمنطقه سر بزنید حتما باید مجوز داشته باشید و یا با تورهای گردشگری کلمبیا که مجوز دارند به این منطقه سر کنید.در هر روز تنها ۲۰۰ نفر اجازه بازدید از این رودخانه را دارند و آن ها نیز باید در گروه های ۷ نفره به این منطقه وارد شوند و در قسمت مخصوص شنا تنها می توانند شنا کنند و شنا باید بدون مواد آرایشی و محافطتی پوست باشد زیرا گیاهان این منطقه به این مواد حساس هستند.

رودخانه-پنج-رنگ-کلمبیا
رودخانه-پنج-رنگ-کلمبیا

طبیعت اطراف این رودخانه حدود ۴۰۰ گونه پرنده را در خود دارد و حیات وحش و پوشش گیاهی بسیار خاصی دارد.وجود این طبیعت و رودخانه در رونق گردشگری این کشور تاثیر بسزایی داشته است و در سال های ۲۰۱۷ تا ۲۰۱۸ گردشگری این کشور را ۳۸ درصد افزایش داده است.

دسترسی به رودخانه

دسترسی به این رودخانه اصلا کار راحتی نیست و علاوه بر داشتن مجوز باید بدانید که راه جاده ای مناسبی ندارد و بهتر است حتما با افراد آشنا به این منطقه سفر کنید.تورهای این منطقه ۲ تا ۴ روزه هستند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *