طاق پیروزی فرانسه

طاق پیروزی فرانسه یکی از مهم ترین و مشهورترین دیدنی های پاریس در کشور فرانسه است که هرساله بازدیدکنندگان بسیاری را به خود جذب می کند.این طاق این روزها تبدیل به یکی از نمادهای مهم فرانسه و پاریس شده است که بخشی از تاریخ این کشور را روایت می کند.

درباره طاق پیروزی فرانسه

طاق پیروزی فرانسه بنایی با قدمت طولانی است که در میدان شارل دوگل در سمت غربی خیابان معروف شانزلیزه قرار دارد و ارتفاعی حدود ۵۰ متر و عرضی های  ۴۵ و ۲۲ متری دارد.این بنا با مجسمه هایی بسیار زیبا که به دست هنرمندانی چون پیر کورتو, فرانسیس و جیمز چردی ساخته و مزین شده است.

طاق-پیروزی-فرانسه
طاق-پیروزی-فرانسه

این مجسمه ها به نام های مقاومت, سرود ملی, صلح و پیروزی شهرت دارند که نمای بسیار جذابی به این طاق داده اند و هر کدام یادآور بخشی از تاریخ این کشور هستند.

در قسمت شرقی این بنا یک شعله همواره روشن قرار دارد که با نام شعله ابدی شهرت دارد و به یاد سربازان گمنام ای کشور هر روز عصر آن را روشن می کنند.همچنین برای زنده نگه داشتن یاد سربازان گم نام این کشور یک سرباز گمنام در زیر این بنا دفن شده است.

در زیر این طاق اسامی ژنرال ها و دلاوران این کشور به همراه جنگ هایشان حکاکی شده است.این بنا به دوران حکومت ناپلئون بناپارت بر می گردد که پس از پیروزی های متوالی در روز تولد اش دستور به ساخت این طاق داد.این بنا از سال ۱۸۰۶ الی ۱۸۳۶ ساخته شد که به دلیل قرار گرفتن در امواج سیاسی مختلف طراحی آن نیز دچار تغییراتی شده است.

از میدانی که این طاق در آن قرار گرفته است به ۱۲ مسیر خروجی می توان رفت که نمایی ستاره ای به آن بخشیده است و شرایط و موقعیت جغرافیایی بسیار خوبی در شهر دارد و برای رسیدن به آن می توانید از انواع وسایل نقلیه استفاده نمایید.

نمای-بالای-طاق-پیروزی
نمای-بالای-طاق-پیروزی

در طراحی و ساخت این بنا از معماری نو.کلاسیسیسم استفاده شده است که در این سبک معماری از معماری های گذشتگان و یونان و روم الهام گرفته می شود و در ساخت و طراحی این بنا نیز از طاق تیتوس ایتالیا الهام گرفته شده است هر چند که این بنا بزرگ تر از نمونه ایتالیایی آن است.

طراحی-طاق-پیروزی-فرانسه
طراحی-طاق-پیروزی-فرانسه

بازدید از این اثر تاریخی پاریس رایگان است ولی نکته ای که باید بدانید این است که تعداد پله های این بنا بسیار زیاد است هر چند که سختی آن ارزش تماشای یک منظره ۳۶۰ درجه از اطراف این طاق را دارد اما اگر شرایط مناسبی ندارید بهتر است از این طاق بالا نروید.

همچنین امکانات برای افراد معلول وجود ندارد و داشتن کفش مناسب بسیار توصیه می شود.البته در این طاق آسانسور هم وجود دارد اما فقط تا بخشی از این ارتفاع را می رود و ممابقی آن را باید از پله ها بالا بروید که فضایی تقریبا تنگ دارد.برای بازدید از این طاق هر روزی از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۰ شب می توانید مراجعه کنید.

دسترسی به طاق نصرت فرانسه

همانطور که گفته شد این بنا در غرب خیابان شانزلیزه قرار دارد و با انواع وسایل نقلیه عمومی از جمله مترو و اتوبوس می توانید به آن دسترسی داشته باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *