غار مرمر شیلی

شیلی یکی از جذاب ترین کشورهای در زمینه گردشگری است که هم مرز با آرژانتین کشیده شده است.غار مرمر شیلی یکی از این زیبایی ها است.این کشور بسیاری از جاذبه های خارق العاده و جذاب جهان را در خود جای داده است.با ما همراه باشید تا شما را با یکی از بهترین جاذبه های گردشگری شیلی آشنا نماییم.

غار-مرمر-شیلی
غار-مرمر-شیلی

درباره غار مرمر شیلی

این غار در نزدیکی روستایی با نام پورتو ترنکیلو قرار گرفته است و در مناطق مرزی بین آرژانتین و شیلی قرار دارد.این غار در اثر گذر زمان و رسب و برخورد رسوبات کلسیم کربات با دیواره های غار تشکیل شده است و ترکیب بسیار جذابی از رنگ های سبز و آبی و سفید را دارد.

این غار جذاب در مکانی به نام پاتاگونیا در دریاچه جنرال کاررا قرار د ارد و حاصل ۶ هزار سال انباشته شدن رسوبات کلسیمی و آهکی است.سابقه ایجاد این غار زیبا به ۳۷۰میلیون سال قبل باز می گردد و باید برای کسف راز و رمز های آن به گذشته های خیلی دور سفر کنیم.

این غار از جمله مناطق حفاظت شده ی جهان است که ارزش حفاظت را نیز دارد و در داخل آن مناظر بسیار جذابی از تلالوی آب در کنار این سنگ های مرمر است.جنس سنگ های این غار از مرمر است و به همین دلیل این نام را برای آن انتخاب کرده اند.این غار از آثار ملی شیلی است.

غار-دریاچه-جنرال-شیلی
غار-دریاچه-جنرال-شیلی

این غار متاسفانه یا خوشبختانه هنوز ناشناخته است و شهرت زیادی ندارد!اولین بار شخصی به نام اونلی در کتابی به نام کوه نوردی در آندس از این غار گفته است.این شخص به سفارش و حمایت آرژانتین به سفری می رود که این منطقه نیز بخشی از آن بوده است.در واقع دریاچه کاررا دلیل اصلی پیدا شدن این غار بوده است.

دریاچه جنرال کاررا همانطور که پیش از این گفته شد در منطقه پاتاگونیا قرار دارد که در واقع مرز بین شیلی و آرژانتین است.نام دیگر این دریاچه بوئنوس آیرس است که از دسته دریاچه های یخی است.این دریاچه به وسیله رودخانه بیکر به اقیانوس آرام میریزد.جنرال بزرگ ترین دریاچه کشور شیلی است.

این دریاچه در بخشی که بیشترین عمق را دارد ۵۹۰ متر عمق دارد و در اکثر روزهای سال آب و هوایی سرد دارد و باد در آن می وزد.

دسترسی به غار

برای رفتن به این غار جذاب تور هایی وجود دارد که می توانید از آن ها استفاده نمایید و یا اینکه ابتدا خودتان را به کویهایک برسانید و سپس با اتوبوس های پس از ۴.۵ ساعت به پورتو ترنکیلو بروید و بعد از آن با مینی بوس ها به چیلی چیکو بروید و سپس به سمت دریاچه و غار بروید.

برای رفتن به این غار باید قایق کرایه کنید که انتخاب نوع آن بستگی به سلیقه و بودجه و تعداد نفراتتان دارد.قایق های دسته جمعی هزینه کمتری دارند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *