پارک شهر کیش

جزیره کیش جاذبه های گردشگری بسیاری دارد که هر ساله گردشگران بسیاری را جذب می کند.پارک شهر کیش از دیگر جاذبه های تفریحی این جزیره است که در آن اولین دریاچه مصنوعی کیش ساخته شده است.این پارک یکی از بهترین فضاهای این جزیره برای خانواده ها است.

پارک-شهر-کیش
پارک-شهر-کیش

درباره پارک شهر کیش

این پارک در سال ۱۳۹۳ در زمینی با حدود یک هکتار وسعت افتتاح شد و از فضاهای تفریحی آن می توان به آب نمای موزیکال, آلاچیق ها, زمین بازی کودکان, غرفه های مخصوص خرید سوغاتی, زمین اسکیت, زمین ورزشی, پیست ویژه دوچرخه سواری و ایستگاه تندرستی و رستوران ها و کافه های اشاره کرد.

رستوران ها و کافی شاپ های این پارک در کنار دریاچه قرار دارند و فضایی بسیار جذاب برای وقت گذرانی خانوادگی و همراه با آرامش است.مسیر پیاده روی این پارک نیز از دیگر فضاهای مفرح آن است که افراد زیادی به آن علاقه دارند.

جالب است بدانید حدود ۴۵ درصد از کل فضای این پارک برای کاشت پوشش گیاهی متناسب با آب و هوای جزیره کیش استفاده شده است و دیوارهای آن با نقاشی های نقاشان ایرانی مزین شده است.در دریاچه مصنوعی این پارک ۲۰ تا ۳۰ قایق پدالی است .

کیش-پارک-شهر
کیش-پارک-شهر

ویژگی دیگر این پارک زمین های بازی کودکان است که در فصول گرم سال مسقف می شوند تا کودکان بتوانند راحت تر در آن بازی کنند و از فضای این پارک لذت ببرند.سازمان منطقه آزاد این جزیره تصمیم دارد حدود پنج هکتار برای شهر بازی و یک هکتار برای پارکینگ به این پارک بیافزاید.

امکانات رفاهی این پارک همواره از زمان تاسیس بیشتر شده است و هر روز از روز گذشته خود محبوب تر می شود.اگر به کیش سفر کردید حتما از این پارک جذاب دیدن کنید و خاطرات خوبی را برای خود وخانواده خود بسازید.بازدید از این پارک برای عموم آزاد است و نیازی به پرداخت هزینه ورودی ندارد.

دسترسی به پارک

این پارک در بلوار خلیج فارس قرار دارد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *