پارک ملی پلیتویک کرواسی

پارک ملی پلیتویک کرواسی یکی از جذاب ترین دیدنی های جنوب شرقی اروپا است که سالانه میلیون ها بازدید کننده را به خود جذب می کند اگر بگوییم این پارک بخشی از بهشت است اقراق نیست!این پارک یکی از محبوب ترین مکان های طبیعی و گردشگری برای گردشگران تور اروپا و کروسی است.

پارک-ملی-پلیتویک-کرواسی
پارک-ملی-پلیتویک-کرواسی

آشنایی با پارک ملی پلیتویک کرواسی

این پارک بین دو شهر جذاب زاگرب( پایتخت) و زادار قرار دارد و در سال ۱۹۷۹ به عنوان میراث جهانی در یونسکو به ثبت رسیده است.این پارک بزرگ ترین پارک ملی کرواسی است و چیزی حدود ۳۰۰ کیلومتر مربع وسعت دارد.ویژگی اصلی این پارک به هم پیوستن دریاچه ها در فاصله های ۸ کیلومتری است.

برای بازدید از این پارک می توانید از مسیر H مانند داخل آن که مسیری چوبی و سنگی و طبیعی است استفاده نمایید و در حدود ۵ ساعت تمامی زیبایی های این منطقه را ببینید.دریاچه های این پارک به دو قسمت بالایی و پایینی تقسیم می شود و تفاوت ارتفاع در این دو منطقه بسیار زیاد است.

مرتفع ترین قسمت این منطقه ۱۲۸۷۰ متر از سطح دریا بالاتر است و پایین ترین بخش آن ۳۸۰ مترارتفاع دارد.برای بازدید از قسمت های بالایی و پایینی می توانید از دو در اصلی متفاوت استفاده نمایید.در اصلی شماره یک برای دریاچه های پایینی و در اصلی شماره ۲ برای دریاچه های بالایی استفاده می شود.

پارک-ملی-کرواسی
پارک-ملی-کرواسی

دریاچه های این پارک در رنگ های خاکستری, لاجوردی, سبز و آبی و سایر رنگ های این خانواده دیده می شود که به دلیل میزان متفاوت مواد معدنی و سایر عناصر آب و زاویه تابش خورشید است و دائما در حال تغییر هستند.برای بازدید در برخی قسمت ها اتوبوس و قایق نیزوجود دارد.

یکی از مهم ترین آبشارهای این پارک که مرتفع ترین آبشار آن نیز هست, آبشار ولیکی است که ۷۰ متر ارتفاع دارد.پوشش جانوری این منطقه شامل گوزن ها, خرس های قهوه ای, برخی پرندگان نادر, گرگ و گراز و … است و پوشش گیاهی آن شامل درخت های راش, صنوبر و کاج است.

دریاچه های در بین درختان و جنگل انبوه این منطقه قرار گرفته اند که در فواصل به یکدیگر می پیوندند.این منطقه تا پیش از قرن ۱۹ مکان زندگی بسیاری از بومیان بوده است که پس از آن تبدیل به یک جاذبه گردشگری شده است.این پارک به طور کلی ۱۶ دریاچه دارد.

قیمت ورودی این پارک برای فصول مختلف بین ۵۵ تا ۱۸۰ کونا متغیر است و بهترین و شلوغ ترین فصل بازدید از آن جولای و اکتبر است و کودکان زیر ۷ سال نیز می توانند رایگان به این منطقه گردشگری وارد شوند.

دسترسی به پارک

بین شهرهای زاگرب و زادار

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *