پل طلایی ویتنام یکی از دیدنی های تپه های بانا در نزدیگی شهر دانانگ ویتنام است که از سازه های مدرن و جدید این کشور در این منطقه تفریحی است که در مدت بسیار کمی علاقمندان بسیاری پیدا کرده است و آمار گردشگران این کشور را بالاتر برده است.

آشنایی با پل طلایی ویتنام

این بخشی از یک پروژه ۲ میلیاردی دلاری است که در منطقه بانا در حال اجرا است.این پل از سطح دریا ارتفاعی حدود ۱۴۰۰ متر دارد و برای بازدید از ان باید با تله کابین از دامنه این منطقه کوهستانی به بالا بروید.پل طلایی یک سازه مدور با ۱۵۰ متر فضای پیاده روی است.

پیاده روی در این پل و تماشای زیبایی های اطراف آن حس بسیار خوب و دلنشینی به شما خواهد داد و بسیار لذت خواهید برد.بازدید و پیاده روی در این پل را به تمام علاقمندان به طبیعت به شدت توصیه می کنیم.این پل در سال ۲۰۱۸ به صورت رسمی افتتاح شد و بسیاری از بازدید کنندگان آن احساس رضایت داشته اند.

پل-طلایی-ویتنام
پل-طلایی-ویتنام

این پل توسط گروه معماری at طراحی شده است و طرح آن بسیار خلاقانه است به گونه ای که گویا دستان سنگی از دل کوهستان بیرون زده است و این پل را نگه می دارد.طراح این پل هدف از این طراحی را القای حس قرار گرفتن این پل بر دستان خدا مطرح می کند.به همین دلیل این پل با نام پل دست خدا نیز شهرت دارد.

از دیگر جاذبه های توریستی این منطقه می توان به روستای قرون وسطایی فرانسه, تله کابین, باغ ها, موطه مجسمه های مومیایی و… اشاره کرد.همچنین طبیعت بی نظیر این منطقه ازاصلی ترین دیدنی های آن محسوب می شود.این پل و طبیعت اطراف آن امروزه یکی از محبوب ترین مکان های توریستی در جهان است.

این پل بخشی از برنامه های اجرایی ویتنام برای افزایش آمار گردشگران بوده است که تا حدودی نیز موفق بوده اما هنوز هم این کشور نسبت به کشورهای نزدیکش مانند تایلند بازدید کنندگان و توریست های کمتری دارد.بخش دیگر این پروژه که احتمالا بر محبوبیت این پل خواهید افزود پروژه دیگر در ادامه این پل است.

پل-ویتنام
پل-ویتنام

برای بازدید از این پل حتما نصف روز خود را در نظر بگیرید و اگر دوست دارید در جاذبه های اطراف آن نیز چرخی بزنید یک روز کامل برای گردش در این منطقه لازم خواهد بود و پیشنهاد ما این است که یک روز کامل را در این منطقه تفریحی سپری کنید و از طبیعت زیبای آن لذت ببرید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *