پل کابلی آبادان

پل کابلی آبادان یکی از دیدنی ها این شهرستان است که قدمت زیادی ندارد, این پل در سال ۱۳۸۹ ساخته شد و هدف اصلی برای احداث آن کاهش میزان ترافیک در محله کوی فرهنگیان آبادان است.در سال ۱۳۸۹ بررسی دقیقی بر روی ترافیک های روزانه این شهرستان انجام شد که در پی آن یکی از پر ترافیک ترین مناطق کوی فرهنگیان بوده است.

این پل همانطور که گفته شد برای کاهش ترافیک محله فرهنگیان یا به زبان عامیانه مردمان این شهر تانکی ابوالحسن که ۶۰ درصد از کل ترافیک را در بر می گرفت و روزانه ۱۸۱۰۰ ماشین سبک و سنگین از این منطقه عبور می کردند ساخته شد.این پل حدود ۲۰۰ متر طول, ۲۸ متر ارتفاع پایلون, ۱۷ متر عرض, ۲۵۰۰ تن وزن دارد که در آن ۲۲۴ رشته کابلی استفاده شده است و در مدت ۱۸ ماه ساخت و ساز آن به پایان رسیده است.

نکات جالب پل کابلی آبادان

پل کابلی امام رضا آبادان
پل کابلی امام رضا آبادان

این پل اولین پل کابلی جهان است که در خشکی قرار گرفته است, از طرفی با کابلی بودن این پل فضای کمتری اشغال شده است و زیبایی بیشتری در این منطقه شکل گرفته است.به این ترتیب فضای بیشتری برای عبور و مرور موجود است.

این پل سومین پل کابلی ایران بعد از پل های کابلی تهران و تبریز است که در تقاطع ناهمسطح قرار گرفته است و اولین پل کابلی در جنوب غربی ایران عزیز است.

برای ساخت و تاسیس این پل چیزی حدود  میلیارد تومان هزینه شده است.

این پل در مرکز آبادان قرار دارد که از ورودی های اصلی به منطقه شهری این شهرستان است.همچنین گفتنی است این پل در همجواری رودخانه بهمنشیر قرار گرفته است.

در سفر به آبادان و استان خوزستان حتما از این پل کابلی دیدن نمایید و زیبایی های این منطقه را بیشتر بشناسید برای ورود خود به این شهر نیز می توانید مسیر منتهی به پل کابلی آبادان را انتخاب نمایید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *