کانال بزرگ ونیز

کانال بزرگ ونیز یکی از دیدنی ترین و جذاب ترین مناطق دیدنی ایتالیا است که به دلیل خاص بودنش هر ساله افراد زیادی را برای بازدید به سمت خود جذب می کند.این کانال راه اصلی شهر است و شاید بتواند گفت خیابان اصلی شهر ونیز به حساب می آید.این کانال به شکل s برعکس است که ونیز را به دو قسمت تقسیم می کند.

کانال-بزرگ-ونیز
کانال-بزرگ-ونیز

آشنایی با کانال بزرگ ونیز

این کانال ۳۸۰۰ متر طول دارد و در دوطرف آن پر از خانه ها و قصرهای اشرافی است که معماری خیره کننده ای دارند.این ساختمان ها مربوط به دوره های بین قرن ۱۲ تا ۱۷ میلادی است که اغلب متعلق به اشراف و تجار آن زمان بوده است زیرا این کانال در گذشته یکی از مهم ترین مکان های تجارت محسوب می شده است و به همین دلیل تجار زیادی در حاشیه آن سکنی داشته اند.

این کانال ۳۰ تا ۹۰ متر عرض دارد و برای گذشتن از عرض آن باید از یکی از ۴ پل روی آن و یا از قایق ها استفاده نمایید که جذابیت خاص خودش را دارد.هر کدام از این پل ها در ادوار تاریخی متفاوتی تاسیس و بکارگیری شده اند.جدیدترین و تازه ترین این پل های پل مشروطیت یا ponte della costituzione است البته این پل با نام طراحش calatrava نیز شهرت دارد.

گرند-کانال-ونیز
گرند-کانال-ونیز

پل مشروطیت ایستگاه راه آهن را به piazzale rome وصل می کند و سپس پل ponte degli scalzi است که روی ایستگاه راه آهن قرار گرفته است.پل دیگر یعنی rialto نیز در نزدیکی میدان سنت مارک قرار دارد.پل آخر آکادمیا است که محله های سنت مارک و دورسودور را به هم مرتبط می کند.

وسایل حمل و نقل عمومی در این کانال قایق ها, اتوبوس ها و گاندولاها هستند که درباره گاندولا باید بگویم این همان قایق های دراز و باریک است که روی آب های ونیز رفتو آمد می کنند.در گذشته مردم ونیز تنها از این نوع قایق برای رفت و آمد استفاده می کردند ولی امروز تنها ۴۰۰ تا از این نوع قایق در ونیز موجود هستند.

برای تماشای زیبایی های این کانال تنها کافی است یکی از وسایل نقلیه عمومی این کانال را برای بازدید انتخاب نمایید که ارزان ترین آن ها اتوبوس های آبی هستند و سپس به تماشای زیبایی های این منطقه بپردازید این بازدید حدود ۱ ساعت طول خواهد کشید.

دسترسی به گرند کانال ونیز

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *