کویر مصر

کویر مصر یکی از جذاب ترین مکان های توریستی ایران در بخش کویری است که ویژگی های خاص و جذاب بسیاری دارد.این کویر در دشت کویر و استان زیبای اصفهان است.تجربه تورهای کویرگردی کویر مصر را به تمام افرادی که به گردشگری و سفرهای خاص علاقه دارند توصیه می کنیم.با ما همراه باشید تا از شگفتی ها و زیبایی های این منطقه کویری برایتان بگوییم.

کویر-مصر
کویر-مصر

درباره کویر مصر

کویر مصر در ۴۵ کیلومتری جندق و ۵۵ کیلومتری خور قرار دارد و در همسایگی روستایی با همین نام است.اگر بخواهید به کویر مصر برسید حتما باید از کنار این روستای بی نظیر عبور کنید.پس از عبور از این روستا به دریای شنی کویر مصر می رسید و بی شک چشمانتان از زیبایی منظره مقابلتان برق خواهد زد.

نام گذاری این روستا داستان های بسیاری دارد اما یکی از معروف ترین آن داستان یوسف است که از اهالی این روستا بوده است و در زمانی که اهالی به آب نیاز داشته اند شروع به کندن چاه می کند و به آب می رسد و سپس به حرمت نام یوسف که با پیامبر خدا همنام بوده است و داستانی که برای او در مصر اتفاق افتاده بود نام مصر را برای روستا انتخاب می کنند.

جاذبه های تفریحی روستای مصر

بارز ترین و مشخص ترین تفریح این منطقه گردش در کویر و تپه های شنی ان است اما امکانات تفریحی این منطقه تنها به این موارد ختم نمی شود.

کویرنوردی : پیاده روی در کویر و در بین تپه های شنی همانطور که گفته شد اولین و مشخص ترین تفریح این منطقه است اما نکته ای که باید به شما متذکر شویم این است که طی کردن این مسیر و بالا رفتن از تپه های شنی به راحتی پیاده روی های معمولی نیست و زانوها و پاهای شما فشار بیشتری را متحمل خواهند شد.

تفریحات-کویر-مصر
تفریحات-کویر-مصر

عکاسی : کویر یکی از بهترین مکان های برای عکاسی های منظره و خاص است.معمولا عکس های کویر از بهترین و خاص ترین عکس ها در آلبوم های عکاسی هستند.فقط حواستان به دوربینتان باشد چون شن ها به راحتی می توانند به لنز آن نفوظ کنند و شما را به دردسر بیاندازند.

شب نشینی : شب نشینی های کویر یکی دیگر از تفریحات خاص کویر است که طرفداران بسیاری دارد.شب کویر خنک است و آسمانی بی مانند و هیجان انگیز دارد چیزی که حتی در تصور شما هم نمی گنجد!از طرفی نشستن در اطراف آتش و داخل مرزی از گازوئیل احتمال نیش عقرب را نیز بسیار کم می کند.

شب-های-کویر-مصر
شب-های-کویر-مصر

از دیگر تفریحات این منطقه می توان به شتر سواری, موتورهای ۴ چرخ, سافاری و دوچرخه سواری اشاره کرد.

امکانات کویر و روستای مصر

همانطور که گفته شد این کویر محل رفت و آمد بسیاری از علاقمندان به کویر گردی و توریست ها است و به همین دلیل امکانات اقامتی و رفاهی مناسبی دارد.برای اقامت در این کویر می توانید از هتلی در ۵۷ کیلومتری این کویر یا روستای کویر مصر و یا کمپ های نزدیک این منطقه استفاده نمایید.

امکانات-کویر-مصر
امکانات-کویر-مصر

امکانات این روستا همچون مکانی برای اقامت, سرویس های بداستی و تفریحات و مغازه های موجودند و نیازی به نگرانی نیست پس بهتر است به کویر سبک سفر کنید و وسایل زیادی به همراه نداشته باشید تا در طول سفر بتوانید به راحتی به مکان های تفریحی و دیدنی بروید.

زمان مناسب سفر به کویر مصر

همانطور که گفته شد این کویر در دشت کویر ایران قرار دارد که آب و هوای آن گرم و خشک است و در فصل تابستان این شرایط بسیار طاقت فرسا و سخت است و هر کسی توان تحمل این شرایط آب و هوایی را ندارد.بهترین زمان سفر به این منطقه که آب و هوایی خنک تر و متعادل تر دارد از ابتدای پاییز تا نیمه اول فصل بهار است.

دسترسی به روستای مصر

همانطور که گفته شد این منطقه در نزدیکی شهرستان خور و بیابانک است و برای رفتن به آن باید ابتدا به سمت استان اصفهان و سپس به شهرستان خور و بیابانک بروید.در ضمن بهتر است بدانید که ورود به روستا در روزهای تعطیل و نیمه تعطیل هزینه دارد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *